Kategórie
 
 
 
 
 

UHORKY nakladačky hrubobradavičnaté Gracie F1

UHORKY nakladačky hrubobradavičnaté Gracie F1

UHORKY nakladačky hrubobradavičnaté Gracie F1 je partenokarpická skorá odroda uhoriek.
Kód produktu:200110624
Výrobca:SEMO
Hmotnosť:0.0050 kg
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: vypredané
Vaša cena:: 2,28 €
Máte dopravu zadarmo.

UHORKY nakladačky hrubobradavičnaté Gracie F1 je hybridná, partenokarpická skorá uhorka. Nakladačka určená pre poľné pestovanie a pestovanie vo fóliovníkoch, veľmi vhodná aj pre pestovanie na „Vertico“. 

Plody sú stredne dlhé až dlhé, štíhle, tupo zakončené. Farba plodu v zrelosti je tmavo zelená až zelená s bielymi hrubými ostňami. 

Rastlina kvitne len samičími kvetmi. Vyniká predovšetkým vysokou toleranciou k plesni uhorkovej. Je pomerne odolná k teplotným výkyvom. 

Je veľmi vhodná pre konzerváciu aj pre spracovanie na „kvašáky“. Odrodu je možné tiež doporučiť na cielenú produkciu prerastených plodov nad 10 cm pre čerstvý konzum ako chutnejšiu náhradu šalátových uhoriek.

Uhorka vyžaduje výhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom k slabšiemu koreňovému systému je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný závlahový režim.

Vhodná predplodina je hrach, cibuľa, pór, fazuľa, cvikla. Nevhodné sú zemiaky a jahody. Pozor na rezidua z herbicídov, zvlášť triaziny a chlorsulfurony.

Výsev prevádzame od polovice apríla do 10. mája. V prípade včasných výsevov na pole je možné použiť netkanú textíliu, ktorou môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia. Predpestovanie rastlín je možné. Na predpestovanie sadby počítajme 3 - 4 týždne pred požadovaným termínom výsadby. V skleníku udržujeme stálu teplotu vzduchu a zaisťujeme vetranie. Výsadbu na záhon prevádzame v polovici mája. Behom vegetácie udržujeme porast v čistom bez burinovom stave.

V prípade sucha zavlažujeme radšej väčšími dávkami vody menej často. Aj pri výraznej poľnej rezistencii je behom vegetácie dôležitá chemická ochrana proti plesni uhorkovej. Choroba sa prejavuje svetlo zelenými až žltými škvrnami na plne vyvinutých listoch. Choroba sa šíri za daždivého počasia, je podporovaná rannými rosami. Z hľadiska komplexnej ochrany majú význam všetky opatrenia, ktoré zabraňujú zvlhčenie alebo skracujú dobu zvlhčenia listov ( vetranie, racionálna závlaha... ) a využívanie tolerantných odrôd, spolu s rozumnou chemickou ochranou. Dôležité je dodržať dávku 1 až 1,2 litrov postrekovej látky na 10 m2. Toto množstvo je nutné dodržať i pre zabezpečenie dobrej účinnosti postreku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia